Hada Labo Gokujyun Premium Lotion 170ml

Hada Labo Gokujyun Premium Lotion 170ml

1,299.00 ден

Out of stock

Hada Labo Gokujyun Premium Lotion 170ml

 Реформулиран со нова ферментирана хијалуронска киселина за уште поголема хидратација!

Ако ја сакате старата верзија на премиум хидрантниот тонер Hada Labo Gokujun со 5 типа на HA, оваа обновена верзија ќе ви се допадне уште повеќе сега со 7 различни видови на хијалуронски киселини.

Реформулираниот тонер вклучува 2 нови дополнителни хијалуронски киселини со уште помали молекуларни тежини за да навлезат подлабоко во кожата и да испорачаат хидратација длабоко во кожата и да го спречат губењето на влажност од површината на кожата одржувајќи ја супер хидрирана во текот на денот.

Ја има првата ферментирана хијалуронска киселина во светот која е ферментирана од бактерии на млечна киселина кои се користат за производство на саке, што резултира со хијалуронска киселина со многу висока способност за задржување вода и влажност.

Исто така, содржи хидроксиетил уреа, дериват на уреа кој делува како силен навлажнувач со слична навлажнувачка способност како глицеринот, но со нелеплива текстура за да помогне во задржувањето на водата во кожата одржувајќи ја хидрирана и еластична.

Има и диглицерин, кој е природен навлажнувачки фактор(NMF) и го намалува испарувањето на водата од горниот слој на кожата благодарение на неговата поголема молекуларна структура, па оттука помага да се спречи трансепидермалното губење на вода или TEWL.

Тонерот има блага киселост и е без мирис, без боја, без масло, без алкохол (етанол) и без парабени. Совршено е да ја одржува кожата  хидрирана во постудените месеци и е одлична за сува и дехидрирана кожа.

Резултатот е хидрирана, сјајна и негувана кожа!

Начин на употреба: На чиста кожа, нанесете соодветна количина од тонерот. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.

Состав: Water, BG, hydroxyethylurea, pentylene glycol, PPG-10 methylglucose, DPG, diglycerin, Na hyaluronate, hydrolyzed hyaluronic acid, Na acetyl hyaluronate, hydroxypropyltrimonium hyaluronate, crosspolymer Na hyaluronate, Lactobacillus / hyaluronic acid fermented liquid, hydrolyzed Na hyaluronate, hydrolyzed dinoli polysaccharide, hydrolyzed hydrogenated starch, glycosyl trehalose, sorbitol, triethyl citrate, PEG-32, carbomer, PEG-75, 2Na succinate, propanediol Diethoxyethyl succinate, K hydroxide, succinic acid, EDTA-2Na, polyquaternium-51, capryl hydroxamic acid, hydroxyethyl cellulose, xanthan gum, phenoxyethanol