GOODAL Green Tangerine Vita C Dark Spot Care Serum 40ml

Categories: ,

GOODAL Green Tangerine Vita C Dark Spot Care Serum 40ml

1,290.00 ден

Out of stock

Green Tangerine Vita C Dark Spot Care Serum е серум збогатен со 70% екстракт од витамин Ц од екстракт од зелена мандарина кој помага да се минимизира појавата на флеки.

Има лесна, геласта текстура која ја освежува кожата  без да остави леплив слој. Исто така, помага во борбата против нерамномерниот тон на кожата и знаците на стареење, вклучувајќи ги хиперпигментациите и фините линии.

Достапни само 4 недели во годината, зелените мандарини содржат 10 пати повеќе природен витамин Ц од зрелите мандарини. Витаминот Ц што се користи во оваа линија Goodal’s Green Mandarine, аскорбил глукозид, е стабилен на светлина и не иритира.

Во комбинација со арбутин и ниацинамид, серумот обезбедува долготрајна хидратација и го изедначува тонот на кожата, ги третира флеките и хиперпигментациите од акни.

Оваа обновена формула содржи состојки како Madecassoside, Asiaticoside и Centella asiatica, за смирување на дури и на најчувствителните типови на кожа, што ја прави совршена за сите кои сакаат да ги третираат флеките и нерамниот тон на кожата. Погледнете и сами зошто овој производ е интернет сензација во Кореја!

Начин на употреба:

По тонирање нанесете соодветна количина од серумот на кожата. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.

 

Состав:

Citrus Tangerina (Tangerine) Extract,Butylene Glycol,Niacinamide,Dipropylene Glycol,Methyl Gluceth-20,Water,1,2-Hexanediol,Glycereth-26,Arbutin,Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer,Panthenol,Chondrus Crispus Extract,Choleth-24,Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract,Carbomer,Tromethamine,Ethylhexylglycerin,Hydrolyzed Jojoba Esters,Allantoin,Sodium Hyaluronate,Tocopheryl Acetate,Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil,Adenosine,Sodium Phytate,Xanthan Gum,Melia Azadirachta Flower Extract,Ocimum Sanctum Leaf Extract,Melia Azadirachta Leaf Extract,Ascorbyl Glucoside,Dipotassium Glycyrrhizate,Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract,Corallina Officinalis Extract,Citrus Limon (Lemon) Peel Oil,Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil,Cananga Odorata Flower Oil,Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil,Eucalyptus Globulus Leaf Extract,Glycerin,Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract,Madecassoside,Anthemis Nobilis Flower Extract,Camellia Sinensis Leaf Extract,Maltodextrin,Saccharide Hydrolysat,Tocopherol,Centella Asiatica Extract,Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract,Asiaticoside,Polygonum Cuspidatum Root Extract,Centella Asiatica Leaf Extract