Ginseng Serum 30ml

Categories: ,

Ginseng Serum 30ml

1,699.00 ден

Out of stock

I’m From Ginseng Serum е серум дизајниран да ја подобри циркулацијата за да се изедначи тенот и да се врати сјајот на кожата.

Овој anti-aging серум ги надополнува хранливите состојки, ја зголемува и подобрува еластичноста и го прави тенот посјаен благодарение на екстрактот од женшен кој продира длабоко во кожата.

Клучни карактеристики на производот:

* 7.98% екстракт од женшен
* Помага во борбата против брчки и фини линии
* Ја подобрува и зголемува еластичноста на кожата
* Длабински ја хидрира и потхранува кожата
* Содржи голем број на антиоксиданси кои што ја прочистуваат кожата

Како се користи овој производ?

По чистење и тонирање на кожата, нанесете соодветна количина од серумот на целото лице.

Состав:

Water, Red Ginseng Extract, Butylene Glycol, Betaine, 1,2-Hexanediol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycerin, Panax Ginseng Seed Oil, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Paeonia Albiflora Root Extract, Angelica Gigas Root Extract, Rheum Palmatum Root Extract, Angelica Pubescens Root Extract, Schizonepeta Tenuifolia Extract, Phellodendron Amurense Bark Extract, Hydroxyethylcellulose, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Ethoxydiglycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Hyaluronic Acid, Glyceryl Polyacrylate, Adenosine, Disodium EDTA, Fragrance