Dr. Ceuracle Vegan Kombucha Tea Gel Cream 75g

Categories: ,

Dr. Ceuracle Vegan Kombucha Tea Gel Cream 75g

1,399.00 ден

Out of stock

Dr. Ceuracle Vegan Kombucha Tea Gel Cream 75g

Хидратантна гел крема која длабински ја хидрира и потхранува дехидрираната, уморна кожа без сјај.

Формулирана со 20% екстракт од ферментиран црн чај (Комбуха) кој помага да се зајакне бариерата на кожата, го балансира микробиомот, има антивоспалителни својства, пружа длабока хидратација и помага во борбата против слободните радикали.

Исто така, содржи  и 58,9% вода од листови од Camellia sinensis (зелен чај), која има заштитни антиоксидантни придобивки,  дополнително ја хидрира и ја штити кожата од надворешните загадувачи, ја измазнува кожата, го регулира лачењето на себум и има анти ејџинг бенефити и ја смирува секоја иритација.

Заедно овие две моќни состојки обезбедуваат висока концентрација на танини, амино киселини и протеини кои ја зголемуваат целокупната еластичност на кожата.

Додадениот екстракт од овошје омија, богат со витамини, дава природно розова нијанса.

 

Начин на употреба: По нанесување на серум, нанесете соодветна количина на лицето. Нежно тапкајте за подобра и поефикасна апсорпција.

 

Состав: Water, Glycerin, Methylpropanediol, 1,2-Hexanediol, Dicaprylyl Ether, Glycereth-26, Niacinamide, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Saccharomyces Ferment Filtrate, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Laminaria Japonica Extract, Hydroxyacetophenone, Camellia Sinensis Leaf Water, Polyquaternium-51, Helianthus Annuus (sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Ethylhexylglycerin, Fructooligosaccharides, Beta-Glucan, Hydrogenated Lecithin, Carbomer, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Dextrin, Phellinus Linteus Extract, Arctium Lappa Root Extract, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Xanthan Gum, Tromethamine, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Schisandra Chinensis Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Tocopherol