Dr. Ceuracle Vegan Kombucha Tea Essence 150ml

Dr. Ceuracle Vegan Kombucha Tea Essence 150ml

1,599.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Dr. Ceuracle Vegan Kombucha Tea Essence 150ml

 

Мултифункционален производ кој делува како 2 во 1 и тоа: како есенција која ја омекнува, хидрира и навлажнува кожата и како хидратантна крема која  дава длабинска хидратација во само еден чекор.

Комбинирајќи ги зајакнувачките способности на екстрактот од комбуха со растителни ботанички состојки и хранливи масла, оваа веганска формула е направена за создавање на блескав и сјаен тен и длабока хидратација на кожата.

Богат со пробиотици и витамин Б, екстрактот од комбуха помага да се зајакне бариерата на кожата, го балансира микробиомот, има антивоспалителни својства, пружа длабока хидратација и помага во борбата против слободните радикали.

Зелениот чај и екстрактот од овошје Омија, двата моќни антиоксиданси, дополнително хидрираат и ја штитат кожата од надворешните загадувачи, ја измазнуваат кожата, го регулираат лачењето на себум и имаат анти ејџинг бенефити.

Маслото од сончогледово семе дополнително ја потхранува и и дава прекрасен сјај на кожата.

 

Начин на употреба: Кај сува/дехидрирана кожа може да се користи како тонер/eсенција, додека кај масна кожа може да се користи како замена на крема.

 

Состав: Camellia Sinensis Leaf Water, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Saccharomyces Ferment Filtrate, Triethylhexanoin, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Water, 1,2-Hexanediol, Methylpropanediol, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Schizandra Chinensis Fruit Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated Lecithin, Trilaureth-4 Phosphate, Polyquaternium-51, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Butylene Glycol, Dextrin, Ceramide NP, Ethylhexylglycerin