COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power Essence 100ml

COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power Essence 100ml

899.00 ден

Out of stock

COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power Essence 100ml

 

Подобрете го природниот сјај на вашата кожа со оваа лесна есенција!

Како мултивитамин за вашата кожа, оваа високо концентрирана есенција содржи 96% слуз од полжав (муцин), обезбедувајќи хранливи состојки кои ја подобруваат бариерата и ја одржуваат влажноста на кожата.

Погодна е за сите типови на кожа, особено безживотна, дехидрирана кожа и кожа склона кон акни.

Клучни состојки:

Слуз од полжавЕкстрактот од полжав ја осветлува, хидрира и подобрува бариерата на кожата.

Sodium Hyaluronate – форма на хијалуронска киселина која драстично ја зголемува влажноста на кожата.

Аргинин – Аминокиселина со антиоксидантни својства што ја подобрува еластичноста на кожата.

 

Клучни карактеристики:

  • Ја подобрува текстурата и тонот, и дава сјај и ја осветлува кожата
  • Го намалува црвенилото и ја смирува грубата и чувствителна кожа
  • Обезбедува долготрајна хидратација и влажност на кожата
  • Ја подобрува и зацврстува бариерата

 

Како се користи овој производ?

По чистење и тонирање, нанесете соодветна количина од производот на целото лице.

 

Состојки:

Snail Secretion Filtrate, Betaine, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Arginine, Allantoin, Ethyl Hexanediol, Sodium Polyacrylate, Carbomer, Phenoxyethanol.