COSRX Advanced Snail 92 All In One Cream 100g

COSRX Advanced Snail 92 All In One Cream 100g

999.00 ден

Out of stock

Мултифункционална крема формулирана со 92% слуз од полжав која длабински ја хидрира, потхранува и смирува иритираната кожа, ја обновува кожната бариера и помага во справување со акни и флеки од акни.

Освен слуз од полжав, во својот состав соджи и аденозин кој ја подмладува кожата, арганин, моќен антиоксиданс кој ја штити кожата од оксидативен стрес и ја хидира кожата и Sodium hyaluronate кој ја навлажнува и смирува кожата.

Има уникатна богата, но геласта текстура која веднаш впива и не остава масен слој на кожата.

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина од кремата на кожата како последен чекор од рутината за нега на кожа преку целото лице. Тапкајте ја нежно за побрза и поефикасна апсорпција.

 

Состав:

Snail Secretion Filtrate, Betaine, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Cetearyl Alcohol, Carbomer, Arginine, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Stearic acid, Allantoin, Panthenol, Xanthan Gum, Ethyl Hexanediol, Adenosine