CANMAKE Mermaid Skin Gel UV SPF50+ PA++++ (Clear) 40g

CANMAKE Mermaid Skin Gel UV SPF50+ PA++++ (Clear) 40g

599.00 ден

Out of stock

CANMAKE Mermaid Skin Gel UV SPF50+ PA++++ (Clear) 40g

Хибридна крема за сонце која содржи 5 физички и хемиски филтри – Octinoxate, Uvinul A Plus, Zinc Oxide, Titanium Dioxide и  Tinosorb S.

Една од најпродаваните спф креми на глобално ниво, има лесна геласта текстура, но длабински ја хидрира кожата и може да се користи и како база за шминка.

Во својот состав содржи екстракт од артичок, хијалуронска киселина и амино киселини кои ја смируваат кожата, го успоруваат процесот на стареење и ја хидрираат кожата.

Ја остава кожата сјајна, хидрирана и мека, не се лупи и не остава бел и леплив слој.

Начин на употреба: Нанесете поголема количина на целото лице, врат и сите останати делови кои ќе бидат изложени на сонце 30 минути пред изложување. Реаплицирајте повеќе пати во текот на денот по потреба, особено при подолга изложеност на сонце.

Состав: Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butylene Glycol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Zinc Oxide, Methylheptyl Isostearate, Titanium Dioxide, Dimethicone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Polymethylsilsesquioxane, Cyclopentasiloxane , Sodium Acryloyldimethyltaurate Crosspolymer, Diisostearyl Malate, Aluminum Hydroxide, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone,  Polyhydroxystearic Acid, Jojoba Esters, Xanthan Gum, Arginine, Hyaluronic Acid, Alpha-Glucan, Phytic Acid, Saxifraga Sarmentosa Extract, Glucosyl Ceramide, Prunus Yedoensis Leaf Extract, Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed Oil, Morus Alba Root Extract, Oenothera Biennis Seed Extract, Silver Oxide, Spiraea Ulmaria Flower Extract, Vaccinium Myrtillus Bud Extract, Cynara Scolymus Leaf Extract