Biore UV Aqua Rich Watery Gel SPF 50+ PA++++ 155g

Biore UV Aqua Rich Watery Gel SPF 50+ PA++++ 155g

1,399.00 ден

Out of stock

Biore UV Aqua Rich Watery Gel SPF 50+ PA++++ 155g

Biore UV Aqua Rich Watery Gel е хидратантна гел крема за сонце наменета за секојдневна употреба.

Оваа спф крема ја содржи новата Micro Defensе формула која користи микро-инкапсулирани UV филтри и новата технологија „Ultra-Light Outer Skin“ на Biore, создавајќи тенок и рамномерен филм кој ги блокира UV зраците и и  дава на кожата рамномерна дневна заштита од УВ зраците.

Во својот состав содржи хијалуронска киселина, матичен млеч и бутилен гликол ја одржуваат кожата хидрирана и навлажнета во текот на целиот ден.

Не остава бел, масен и леплив слој и е отпорна на пот и вода.

 

Начин на употреба: Протресете пред употреба.  Нанесете поголема количина на целото лице, врат и сите останати делови кои ќе бидат изложени на сонце 30 минути пред изложување. Реаплицирајте повеќе пати во текот на денот по потреба, особено при подолга изложеност на сонце.

 

Состав: Water, ethanol, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyltriazone, isopropyl palmitate, crosspolymer (lauryl methacrylate / Na methacrylate), diethylaminohydroxybenzoyl hexyl benzoate, hydrogenated polyisobutene, bisethylhexyloxyphenol methoxyphenyltriazine, palmitic acid Dextrin, BG, xylitol, (Acrylate / Alkyl acrylate (C10-30)) Crosspolymer, Dimethicone, Alkyl benzoate (C12-15), Glycerin, Glyceryl stearate, Propanediol, Glyceryl behenate, (Vinyl dimethicone / Meticone) Sylsesquioxane) Crosspolymer, Cetanol, Canten, Sorbitane distearate, Isocetes-20, Polyvinyl alcohol, (Dimethicone / Vinyldimethicone) Crosspolymer, Stearoyl glutamate, Arginine, K hydroxide, Na hydroxide, Royal jelly extract, Hyaluronic acid Na, phenoxyethanol, EDTA-2Na, BHT, fragrance