Biore UV Aqua Rich Watery Essence SPF 50+ PA++++ Botanical Peony Edition 50ml

Biore UV Aqua Rich Watery Essence SPF 50+ PA++++ Botanical Peony Edition 50ml

649.00 ден

Out of stock

Biore UV Aqua Rich Watery Essence SPF 50+ PA++++ Botanical Peony Edition 50ml

 

Bioré UV Aqua Rich Watery Essence SPF 50+ PA++++ Botanical Peony е ограничено издание на UV Aqua Rich Watery Essence со прекрасен мирис на божур.

Во својот состав содржи Micro Defense формула која обезбедува рамномерна UV покривност на микро-ниво, ја спречува нерамномерната апликација на спф и нуди поголема заштита од сончевите зраци.

Овој хемиски крем за сонце е збогатен со навлажнувачки состојки како хијалуронска киселина , арганин, глицерин и матичен млеч.

Текстурата на оваа крема е налик есенција која веднаш се впива и не остава бел, масен и леплив слој на кожата.

Може да се користи како база за шминка, отпорна е на пот и на вода.

Начин на употреба: Нанесете поголема количина на целото лице, врат и сите останати делови кои ќе бидат изложени на сонце 30 минути пред изложување. Реаплицирајте повеќе пати во текот на денот по потреба, особено при подолга изложеност на сонце.

Состав: Water, Ethanol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Triazone, Isopropyl Palmitate, Lauryl Methacrylate/​Sodium Methacrylate Crosspolymer, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Hydrogenated Polyisobutene, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dextrin Palmitate, BG, Xylitol, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dimethicone, Alkyl Benzoate (C12-15), Glycerin, Glyceryl Stearate, Propanediol, Glyceryl Behenate, Vinyl Dimethicone/​Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Cetanol, Agar, Sorbitan Distearate, Isoceteth-20, Polyvinyl Alcohol, Dimethicone/​Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Sodium Stearoyl Glutamate, Arginine, Potassium Hydroxide, Sodium Hydroxide, Royal Jelly Extract, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, EDTA 2Na, BHT, Fragrance