Biore UV Aqua Rich Watery Essence SPF 50+ PA++++ 50g

Biore UV Aqua Rich Watery Essence SPF 50+ PA++++ 50g

599.00 ден

Out of stock

Biore UV Aqua Rich Watery Essence SPF 50+ PA++++ 50g

 

Крема за сонце со неверојатно лесна текстура која брзо впива и не остава бел и масен слој на кожата.

Во 2019 година, Као разви Micro Defense формула за прв пат во светот која обезбедува рамномерна UV покриеност на микро-ниво, со тоа ја спречува нерамномерната апликација на спф и нуди поголема заштита од сончевите зраци.

На база на хемиски филтри,  формулирана со фотостабилни хемиски филтри (Octinoxate, Uvinul T 150, Uvinul A Plus & Tinosorb S) и хијалуронска киселина, оваа спф крема истовремено обезбедува висока УВ  заштита и ја хидрира и освежува кожата.

Содржи и состојки како матичен млеч и цитрусна есенција кои ја подобрваат еластичноста, имаат анти ејџинг ефекти и  длабински ја хидрираат и навлажнуваат кожата

Лесно се впива во кожата и совршено функционира како база за шминка.

Отпорна на пот и вода и е совршена за секојдневна употреба.

 

Начин на употреба: Нанесете поголема количина на целото лице, врат и сите останати делови кои ќе бидат изложени на сонце 30 минути пред изложување. Реаплицирајте повеќе пати во текот на денот по потреба, особено при подолга изложеност на сонце.

 

Состав: Water, Ethanol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, (Lauryl Methacrylate / Na Methacrylate) Crosspolymer, Ethylhexyl Triazone, Dimethicone, Alkyl Benzoate (C12-15), Titanium Oxide, Hexyl Diethylaminohydroxybenzoyl Benzoate, Bisethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, (Dimethicone / Vinyl Dimethicone) Crosspolymer, Bg, Xylitol, Dextrin Palmitate, Dpg, Hydrous Silica, Hydroxyethylcellulose, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetanol, Polymethylsilsesquioxane, (Vinyl Dimethicone / Methicone Sill) (Sesquioxane) Crosspolymer, Triethoxycaprylylsilane, Propanediol, (Acrylates / Alkyl Acrylate (C10-30)) Crosspolymer, Behenic Acid Glyceryl, Polysorbate 60, Hydroxide Al, Hydroxide K, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Sorbitan Distearate, Agar, Polyvinyl Alcohol, Isocetes-20, Stearoyl Methyl Taurine Na, Stearoyl Glutamic Acid, Amp, Stearoxy Pg Hydroxyethyl Cellulose Sulfonic Acid Na, Arginine, Glutamic Acid, Locust Bean Gum, Maltose, Hyaluronic Acid Na, Royal Jelly Extract, Phenoxyethanol, Edta-2na, Bht, Fragrance