Biore UV Aqua Rich Aqua Protect Lotion SPF 50+ PA++++ 70ml

Biore UV Aqua Rich Aqua Protect Lotion SPF 50+ PA++++ 70ml

1,299.00 ден

Out of stock

Biore UV Aqua Rich Aqua Protect Lotion SPF 50+ PA++++ 70ml

Крема за сонце на база на вода и хемиски филтри (Octinoxate, Uvinul T 150, Uvinul A Plus & Tinosorb S), има ултра лесна, водеста текстура која ја хидрира и навлажнува кожата.

Во својот состав содржи нова  Aqua Nano Capsules технологија. Дисперзирани во формула на база на вода со ниска вискозност, аква капсулите исчезнуваат по нанесувањето и оставаат ултра лесна текстура, налик вода која веднаш се впива и не остава бел, масен и леплив слој на кожата.

Оваа уникатна текстура е постигната со успешна имплементација на технологијата Aqua Nano Capsule која ги опфаќа сите иновативни состојки за блокирање на УВ зраците во мали аква капсули.

Во својот состав содржи Хијалуронска киселина, матичен млеч, и глицеринот ја одржуваат кожата хидрирана и може да се користи и како база за шминка.

Некомедогена и тестирана за алергија, новата формула на Bioré е внимателно формулирана за да ја спречи појавата на акни.

Начин на употреба: Протресете пред употреба.  Нанесете поголема количина на целото лице, врат и сите останати делови кои ќе бидат изложени на сонце 30 минути пред изложување. Реаплицирајте повеќе пати во текот на денот по потреба, особено при подолга изложеност на сонце.

Состав: Water, ethanol, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, ethylhexyltriazone, silica, hexyl diethylaminohydroxybenzoylbenzoate, glyceryl stearate, bisethylhexyloxyphenol methoxyphenyltriazine, dextrin palmitate, canten, cellulose, polyvinyl alcohol, (Acrylates / Alkyl acrylate (C10-30)) Crosspolymer, Polysilicone-9, Na Hydroxide, Royal Jelly Extract, Na Hyaluronate, Phenoxyethanol, EDTA-2Na, BHT, Fragrance