Beauty of Joseon REVIVE SERUM : GINSENG + SNAIL MUCIN 30ml

Beauty of Joseon REVIVE SERUM : GINSENG + SNAIL MUCIN 30ml

640.00 ден

Out of stock

Beauty of Joseon REVIVE SERUM : GINSENG + SNAIL MUCIN 30ml

 

Серум кој во својот состав содржи 63% вода од корен од женшен, 3% слуз од полжав, екстракт од сладок корен и печурки мацутаке кои и пружаат длабинска хидратација, забавено стареење, како и изедначување на тонот на кожата. Серум кој ја зајакнува и обновува оштетената кожна бариера, ги намалува брчките и фините линии и ја подобрува еластичноста на кожата.

 

Клучни состојки

Вода од корен од женшен 63%

Во Donguibogam, корејска книга за хербални лекови, женшенот се користел како важен ориентален лек и е запишан како „Шинчо“, што значи билка од боговите. Хванг Џини, позната како најубавата жена во династијата Чосеон, користела лушпа од женшен како вода за капење. Богатиот сапонин содржан во женшен помага за брзо снабдување со влажност на кожата и задржување длабоко во кожата и помага во создавање здрава, балансирана и еластична кожа.

 

Слуз од полжав 3%

Филтриран и прочистен слуз од полжав кој е познат по тоа што го изедначува тенот, помага во третирање на флеки и ја зајакнува кожната бариера.

 

Начин на употреба: По чистење и тонирање на кожата, нанесете соодветна количина од серумот на целото лице.

 

Состав: Panax Ginseng Root Water, Water, Butylene Glycol, Snail Secretion Filtrate, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Niacinamide, Propanediol, Trehalose Carbomer, Tromethamine, Xanthan Gum,Centella Asiatica Extract, Ganoderma Lucidum(Mushroom) Extract, Panax Ginseng Root Extract, Malt Extract, Sodium Polyacrylate, Adenosine, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Disodium Edta, Phellinus Linteus Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Forsythia Suspensa Fruit Extract, Lonicera Japonica(Honeysuckle)Flower Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Sodium Acetylated Hyaluronate