Beauty of Joseon Relief Sun Rice + Probiotics 50ml

Beauty of Joseon Relief Sun Rice + Probiotics 50ml

829.00 ден

Out of stock

Beauty of Joseon Relief Sun Rice + Probiotics 50ml

 

Крема за сонце со хемиски филтри (Uvinul A Plus, Uvinul T 150, Tinosorb M, Iscotrizinol) со ултра лесна, елегантна и кремаста текстура која пружа висока заштита со СПФ 50 и длабинска хидратација без да остави бел, масен и леплив слој на кожата.

Во составот изобилуваат состојки со својства за смирување и осветлување на кожата, што го прави соодветен за користење и на најсензитивната кожа.

Во својот состав содржи 30% екстракт од ориз + пробиотици: содржи ферментиран лизат од зрна кој овозможува да се потхрани кожата и да ја зајакне кожната бариера, Ниацинамид кој го контролира лачењето на себум и антиоксиданти како Женшен и Зелен чај.

Со висока СПФ заштита: СПФ 50 потврдена во две лаборатории, во Кореја и Шпанија.

[SPF]
Korean Lab : 52.5±5.8
Spain Lab : 63.1±0.6

[PA]
Korean Lab : UVA PF 16.1±2.4 P++++
Spain Lab : UVA PF 19 P++++

 

Начин на употреба: Нанесете поголема количина на целото лице, врат и сите останати делови кои ќе бидат изложени на сонце 30 минути пред изложување. Реаплицирајте повеќе пати во текот на денот по потреба, особено при подолга изложеност на сонце.

Состав: Water, Oryza Sativa (Rice) Extract (30%), Dibutyl Adipate, Propanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Polymethylsilsesquioxane, Ethylhexyl Triazone, Niacinamide, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Coco-caprylate/Caprate, Caprylyl Methicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Glycerin, Butylene Glycol, Oryza Sativa (Rice) Germ Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Lactobacillus/Pumpkin Ferment Extract, Bacillus/Soybean Ferment Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Macrocystis Pyrifera (Kelp) Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Panax Ginseng Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Monascus/Rice Ferment, Pentylene Glycol, Behenyl Alcohol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Decyl Glucoside, Tromethamine, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, 1,2- Hexanediol,Sodium Stearoyl Glutamate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Xanthan Gum, Tocopherol, Lactobacillus/Rice Ferment, Aspergillus Ferment, Saccharomyces/Rice Ferment Filtrate