Beauty of Joseon Red Bean Water Gel 100ml

Beauty of Joseon Red Bean Water Gel 100ml

838.00 ден

Out of stock

 

Како што созрева кожата, таа има тенденција да губи вода и масло, што доведува до полесно формирање на брчки.

Кога на кожата и недостасува влажност, таа компензира со производство на повеќе себум за заштита. Оваа нерамнотежа може да го зголеми ризикот од воспаление на кожата. Оттука, одржувањето на рамнотежата масло-вода на кожата е од клучно значење за нејзиното здравје.

„Dynasty Cream“, дебитантскиот производ на Beauty of Joseon, беше формулиран за да обезбеди доволно влажност и да го балансира соодносот масло-вода на кожата. Во текот на изминатите 5 години, вредните повратни информации од клиентите го поттикнаа тимот на BOJ да ја прошири својата линија на хидратантни креми со свежи состојки и нова формула.

За оние со масна кожа, го создадоа Red Bean Water Gel. Со својата лесна гел формула, дава обилна хидратација и навлажнување без да ја масти кожата.

Клучните компоненти на кремот, екстракт од црвен грав и мешавина од три пептиди, длабински ја хидрираат, ревитализираат и подмладуваат масната кожа.

Клучни состојки:

44% Екстракт од хаенам црвен грав

Црвениот грав игра важна улога низ корејската историја. Kако што е забележано во античките документи, жените во династијата Чосеон го користеле со мунг грав за миење на лицето. Црвениот грав го регулира лачењето на себум, а сапонинот во кората на црвениот грав ја подобрува еластичноста на кожата.

 

Пептиден комплекс

Содржи 3 типа на пептиди (SH-Oligopeptide-1 / SH-Oligopeptide-2 / SH-Polypeptide-1) кои го подобруваат целокупното здравје на кожата помагајќи да се одржи соодветната количина на влажност, кои природно се намалуваат поради стареењето. Пептидите се амино киселини кои сочинуваат одредени протеини потребни на кожата. Поконкретно, колагенот е направен од синџир кој го сочинуваат три полипепти кои ја стимулираат вашата кожа да произведува колаген. Крајниот резултат е поцврста, поеластична и помлада кожа.

 

Начин на употреба:

Користете ја наутро и навечер. Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и нежно тапкајте ја на кожата за побрза и поефикасна апсорпција.

 

Состав:

Phaseolus angularis seed extract (441,000 ppm), water, butylene glycol, glycerin, 1,2-hexanediol, methyl trimethicone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, tromethamine, glyceryl glucoside, c12-14 alketh-12, maltodextrin, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, dimethicone crosspolymer, ethylhexylglycerin, betaine, panthenol, allantoin, dipotassium glycyrrhizate, polyquaternium-51, xanthan gum, disodium edta, glyceryl acrylate/acrylic acid copolymer, dioscorea japonica root extract, glucose, sodium citrate, beta-glucan, hydrolyzed corn starch, citric acid, sucrose, caprylyl glycol, helianthus annuus (sunflower) seed oil, tocopherol, cyanocobalamin, glycine, serine, glutamic acid, magnesium ascorbyl phosphate, aspartic acid, leucine, acetyl hexapeptide-8, alanine, lysine, arginine, tyrosine, phenylalanine, proline, threonine, valine, isoleucine, histidine, cysteine, methionine, sh-oligopeptide-1, sh-oligopeptide-2, sh-polypeptide-1