Beauty of Joseon Matte Sun Stick Mugwort + Camelia SPF50 PA++++ 18gr

Beauty of Joseon Matte Sun Stick Mugwort + Camelia SPF50 PA++++ 18gr

829.00 ден

Out of stock

Вашиот нов најдобар пријател за апликацијата  на SPF во движење! The Beauty of Joseon Matte Sun Stick: Mugwort + Camelia обезбедува заштита со SPF 50+ PA++++ во форма на стик за лесно нанесување.

Формула развиена од страна на BOJ и Рамон (@glowbyramon), инфлуенсер и козметички хемичар. Целта на Рамон е да се создаде стик за заштита од сонце со SPF 50+ PA++++ кој прекрасно се нанесува преку шминката и помага во регулирање на себумот во текот на денот.

Содржи Силика во прав којапомага да се апсорбира вишокот на себум, така што вашата кожа се чувствува помека, помазна и помалку масна по употреба.

Клучна состојка на овој SPF стик е Mugwort, една од најважните состојки низ историјата на азиската медицина. Исто така содржи и Зелени чај кој е природен антиинфламатор, може да го намали црвенилото и иритацијата, а исто така помага да се изедначи тонот на кожата, оставајќи ја вашата кожа да изгледа поизедначена и освежена.

Клучни состојки:

 

Mugwort

Mugwort се користи во корејски производи за нега на кожа формулирани да ја смират чувствителната и иритирана кожа склона кон акни. Билка која се користи со векови во Кореја. Помага во заштитата на иритираната кожа од надворешни влијанија и го регулира соодносот вода-масло во кожата.

 

Зелен чај

Антивоспалителна состојка која ја смирува иритираната, воспалена и кожа склона кон црвенила. Зелениот чај содржи полифеноли, кои се растителни соединенија кои имаат антивоспалителни и антиоксидантни својства. Ова значи дека тие можат да помогнат да се намали воспалението и да се заштити кожата од оштетување предизвикано од надворешни фактори.

 

Centella Asiatica

Состојка која го забрзува заздравувањето на раните, го стимулира производството на колаген во кожата, придонесува за подобро врзување на водата со кожата, со што кожата се хидрира и ја задржува влажноста. Помага во осветлување на флеките и хиперпигментациит,  го ублажува воспалението на кожата и има антибактериско дејство. Одлична состојка за чувствителна и кожа склона кон акни.

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина од стикот на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа. Може да се реаплицира и врз шминка.

 

Состав:

Methyl Methacrylate Crosspolymer, Synthetic Wax, Dibutyl Adipate, Coco-Caprylate/Caprate, Isopropyl Palmitate, Caprylyl Methicone, Caprylyl Trimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Silica, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Boron Nitride, Butyloctyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Microcrystalline Wax, Polysilicone-15, Vinyl Dimethicone, Camellia Japonica Seed Oil, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Corallina Officinalis Extract, Melia Azadirachta Bark Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Coccinia Indica Fruit Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Amber Powder, Water, Aloe Barbadensis Flower Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, 1,2-Hexanediol, Artemisia Capillaris Extract, Camellia Sinensis Seed Oil, Hyaluronic Acid, Panthenol, Butylene Glycol, Propanediol, Bambusa Vulgaris Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycerin, Methylpropanediol, Centella Asiatica Extract, Morinda Citrifolia Extract, Vigna Radiata Seed Extract, Ethylhexylglycerin