Beauty of Joseon Light On Serum : Centella + Vita C 30ml

Beauty of Joseon Light On Serum : Centella + Vita C 30ml

640.00 ден

Out of stock

Oсветлувачки серум кој содржи 68% екстракт од Centella Asiatica и 10% дериват на витамин Ц како главни состојки.

Овој серум помага во изедначување на тенот, помага во третирање на флеки и хиперпигментации и ја смирува иритираната кожа.

Дополнително во својот состав содржи и хијалуронска киселина и бета глукан за длабинска хидратација и навлажнување на кожата.

Погоден за сите типови кожа.

Клучни состојки:

68% Екстракт од Centella Asiatica

Екстракт познат по своите моќни смирувачки ефекти и антиоксиданси, ја смирува иритацијата, ја штити бариерата на кожата и го промовира обновувањето на оштетената кожа.

 

10% 3-O-Ethyl Ascorbic Acid

Дериват на витамин Ц со подобрена стабилност во однос на чистиот витамин Ц кој може да одржува стабилна состојба 90 дена дури и на 40°C. Во споредба со другите деривати на витамин Ц, тој има висока ефикаснот, така што обезбедува одлична апсорпција и има помали шанси за иритација. Помага во осветлување на флеките и хиперпигментациите и го изедначува тенот.

 

Начин на употреба:

По тонирање нанесете соодветна количина од серумот на кожата. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорпција во кожата.

 

Состав:

CENTELLA ASIATICA EXTRACT, 3-O-ETHYL ASCORBIC ACID, GLYCERIN, PROPANEDIOL, BETAINE, DICAPRYLYL CARBONATE, METHYL TRIMETHICONE, CETYL ETHYLHEXANOATE, PANTHENOL, LAMINARIA JAPONICA EXTRACT, ECLIPTA PROSTRATA LEAF EXTRACT, PHELLODENDRON AMURENSE BARK EXTRACT, CITRUS UNSHIU PEEL EXTRACT, BRASSICA OLERACEA ACEPHALA LEAF EXTRACT, HYDROLYZED GARDENIA FLORIDA EXTRACT, HYDROGENATED LECITHIN, CETEARYL ALCOHOL, WATER, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, SILICA, BISABOLOL, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, HYDROLYZED JOJOBA ESTERS, CETEARYL OLIVATE, SORBITAN OLIVATE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/BEHENETH-25 METHACRYLATE CROSSPOLYMER, XANTHAN GUM, POLYGLYCERYL-10 MYRISTATE, ADENOSINE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, BETA-GLUCAN, BUTYLENE GLYCOL, SORBITAN ISOSTEARATE, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, MALTODEXTRIN, ARGININE, CARBOMER, ASCORBIC ACID POLYPEPTIDE, 1,2-HEXANEDIOL, HYDROXYACETOPHENONE, ETHYLHEXYLGLYCERIN