Beauty of Joseon Green Plum Refreshing Cleanser 100ml

Beauty of Joseon Green Plum Refreshing Cleanser 100ml

531.00 ден

Out of stock

Чистач за лице со блага киселост кој во својот состав содржи екстракти од слива и мунг грав. Ефикасно ја чисти кожата без да на оштети природната кожна бариера.

Има геласта текстура, не ја суши кожата и по користењето ја остава кожата навлажнета и хидрирана.

Содржи 24% вода од слива која е позната по тоа што е богата со органски киселини и витамини, ги омекнува старите мртви клетки и ја навлажнува кожата. Содржи 3% екстракт од семе од мунг грав кој е познат по ексфолирачките и навлажнувачките својства.

Клучни состојки:

24% Вода од слива

Сливите се богати со витамин Ц кој помага да се осветли вашиот тен, помага во третирање на флеките и ви помага да постигнете изедначен тон на кожата. Исто така, помагаат да се подобри циркулацијата во вашата кожа што помага да се осветлат флеките или старечките дамки.

3% Семе од мунг грав

Мунг гравот е природен ефикасен ексфолијант, па затоа бил една од најчестите состојки во средство за чистење лице во династијата Чосон. Покрај тоа, сапонинот содржан во мунг гравот помага да се одржи влажност во коќата долго време.

 

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина од гелот за миење, нанесете вода и запенете со дланките. Нежно масирајте го лицето. Темелно исплакнете со млака вода.

 

Состав:

Water, Prunus Mume Fruit Water, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Phaseolus Radiatus Seed Extract, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerin, Sodium Chloride, Camellia Sinensis Leaf Extract, Houttuynia Cordata Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Prunus Mume Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Coconut Acid, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Sodium Isethionate, Citric Acid, Butylene Glycol, 1,2-hexanediol, Punica Granatum Extract, Clitoria Ternatea Flower Extract, Garcinia Mangostana Peel Extract, Propylene Glycol Laurate, Sodium Citrate, Disodium EDTA