Beauty of Joseon Glow Serum: Propolis + Niacinamide 30ml

Beauty of Joseon Glow Serum: Propolis + Niacinamide 30ml

649.00 ден

Out of stock

Овој серум е направен за оние кои се борат со зголемени пори и воспаление на кожата.

Со мешавина од 60% екстракт од прополис и 2% ниацинамид, овој серум го балансира производството на себум, помага во третирање на флеки и хиперпигментации, а истовремено ја зајакнува кожната бариера, ја смирува и длабински ја хидрира кожата.

Клучни состојки:

60% Екстракт од прополис

Постои запис дека жените во династијата Чосеон користеле мед и прав од жито како замена за маски за да се грижат за својата кожа. Како состојка за нега на кожата, екстрактот од пролис е ефикасен за хидратација, ревитализација, потхранување и смирувње.

 

2% Ниацинамид

Една од најпознатите состојки во козметичката индустрија која помага во осветлување на флеките и хиперпигментациите, го регулира лачењето на себум, го смирува црвенилото и иритациите и го изедначува тенот.

 

0.5% BHA

Состојка за ексфолијација растворлива во масло која помага во отстранување на себумот и останатите нечистотии кои се насобрани длабоко во порите.

 

Начин на употреба:

По тонирање нанесете соодветна количина од серумот на кожата. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорпција во кожата.

 

Состав:

Propolis Extract, Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, Water, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Melia Azadirachta Flower Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Centella Asiatica Extract, Corallina Officinalis Extract, Lotus Corniculatus Seed Extract, Calophyllum Inophyllum Seed Oil, Betaine Salicylate, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Tromethamine, Polyglyceryl-10 Laurate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Dextrin, Pentylene Glycol, Octanediol, Tocopherol, Xanthan Gum, Carbomer