Beauty of Joseon Glow Deep Serum Rice +Alpha-Arbutin [Renewed] 30ml

Beauty of Joseon Glow Deep Serum Rice +Alpha-Arbutin [Renewed] 30ml

950.00 ден

Out of stock

Beauty of Joseon Glow Deep Serum Rice +Alpha-Arbutin [Renewed] 30ml

Овој серум е дизајниран за оние кои имаат флеки од акни, хиперпигментација и нерамномерен тон на кожата.

Содржи 68% вода од оризови трици и 2% алфа арбутин, помага да се подобри тонот на кожата за да стане поздрава и избалансирана.

 Клучни состојки

  Вода од оризови трици 68%

Оризот од секогаш имал многу важна улога како основна храна и состојка за нега на кожата во корејската историја. Во династијата Чосон, водата од оризови трици се користела како денешниот тонер и се нарекувала Beauty Water, која се користи за убава кожа. Оризовите трици се богати со амино киселини и минерали, помагајќи да се хидрира и навлажни сувата и дехидрирана кожа.

 

 Алфа-Арбутин 2%

Алфа-Арбутин делува така што ја инхибира активноста на тирозиназата која го ограничува производството на меланин во вашата кожа и е една од најдобрите и најпознатите состојки кои се користат за третирање на флеки и хиперпигментации. Дополнително, познато е дека има 10 пати поголем ефект од обичниот бета-арбутин.

 

Начин на употреба: По тонирање нанесете соодветна количина од серумот на кожата. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.

 

Состав: Oryza Sativa (Rice) Bran Water, Water, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Dipropylene Glycol, Alpha-Arbutin, Niacinamide,Methyl Gluceth-20, Panthenol, Polyglycerin-3, Trehalose, Glyceryl Glucoside, Hydrolyzed Jojoba Esters, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ethylhexylglycerin, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Arginine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine, Disodium EDTA, Coptis Japonica Root Extract, Sorbitan Isostearate, Glucose, Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Hordeum Distichon (Barley) Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Seed Extract, Vigna Radiata Seed Extract, Zea Mays (Corn) Kernel Extract