Beauty of Joseon Ginseng Moist Sun Serum SPF 50+ PA++++ 50ml

Beauty of Joseon Ginseng Moist Sun Serum SPF 50+ PA++++ 50ml

959.00 ден

Out of stock

Иновативен серум за сонце формулиран со 30% екстракт од женшен и 2% ниацинамид за хидратација и одржување на балансот масло-вода на вашата кожа.

Уникатната формула која содржи филтер за блокирање на ултравиолетовите зраци и капсулирани активни состојки кои ги блокираат УВ зраците и исто така обезбедуваат хидратација, влажност и потхранување за да помогнат во создавање поздрава кожа.

Лесна геласта текстура која не остава бел, масен и леплив слој на кожата.

Клучни состојки:

 30% Екстракт од женшен

Во Донгибогам, корејска книга за хербална медицина, женшен се користел како важен ориентален лек и е запишан како „Шинчо“, што значи билка од боговите. Хванг Џини, позната како најубавата жена во династијата Чосеон, користела лушпа од женшен како вода за капење. Богатиот сапонин содржан во женшен длабински ја хидрира, ревитализира и навлажнува кожата.

2% Ниацинамид

Една од најпознатите состојки во козметичката индустрија која помага во осветлување на флеките и хиперпигментациите, го регулира лачењето на себум, го смирува црвенилото и иритациите и го изедначува тенот.

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина од серумот на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.