Beauty of Joseon Ginseng Essence Water 150ml

Beauty of Joseon Ginseng Essence Water 150ml

708.00 ден

Out of stock

Женшенот е најценетата билка во корејската историја, позната по нејзините придобивки за нашето целокупно здравје, а особено за нашата кожа.

Оваа есенција, направена со 80% вода од женшен, ја користи природната моќ на женшен, пружа длабинска хидратација, навлажнување и потхранување на кожата.

Ginseng Essence Water ја смирува и ревитализира кожата, помага во изедначување на тенот, ја подобрува текстурата на кожата, помага во превенција на брчки и фини линии што резултира со неверојатен сјај и мазна кожа.

Клучни состојки:

 

80% Вода од корен од женшен + комплекс од женшен

Во Донгибогам, корејска книга за хербална медицина, женшен се користел како важен ориентален лек и е запишан како „Шинчо“, што значи билка од боговите. Хванг Џини, позната како најубавата жена во династијата Чосеон, користела лушпа од женшен како вода за капење. Богатиот сапонин содржан во женшен длабински ја хидрира, ревитализира и навлажнува кожата.

 

2% Ниацинамид

Една од најпознатите состојки во козметичката индустрија која помага во осветлување на флеките и хиперпигментациите, го регулира лачењето на себум, го смирува црвенилото и иритациите и го изедначува тенот.

 

Начин на употреба:

По чистење и тонирање нанесете соодветна количина од есенцијата на кожата. Нежно тапкајте ја на кожата за побрза и поефикасна апсорпција во кожата.

 

Состојки:

Panax Ginseng Root Water, Butylene Glycol, Glycerin, Propanediol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Water, Hydroxyacetophenone, Glyceryl Glucoside, Xanthna Gum, Panthenol, Dipotassium Glycyrrhizate, Allantoin, Adenosine, Panax Ginseng Callus Culture Extract, Theobroma Cacao(Cocoa) Extract, Dextrin, Glucose, Panax Ginseng Root Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Lactobacillus/Panax Ginseng Root Ferment Filtrate, Sodium Hyaluronate, Ethylhexyglycerin, Disodium EDTA