Beauty of Joseon Ginseng Cleansing Oil 210ml

Beauty of Joseon Ginseng Cleansing Oil 210ml

949.00 ден

Out of stock

По долго истражување и тестирање на разновидни производи достапни на пазарот, тимот на Beauty of Joseon го одбра маслото од соја глицин како база на овој маслен чистач, бидејќи станува збор за најнежното, а сепак многу ефикасно и моќно масло во отстранување на нечистотиите, себумот и водоотпорната шминка.

Ова масло за чистење содржи и масло од семе од женшен кое му дава посебен освежителен и смирувачки шмек, додека го чистите лицето.

Дополнително, тимот на Beauty of Joseon разви и нова технологија – Micellar cleansing technology, која кога ќе дојде во контакт со кожата, молекулите на маслото ги привлекуваат и апсорбираат нечистотиите, себумот и остатоците од шминката како магнет, а истовремено обезбедуваат длабинска хидратација и навлажнување.

Клучни состојки:

50% Mасло од соја

Skin friendly масло кое формулирано од Глицин Соја кое се состои од олеинска, линоленска и линолеинска киселина. Нежно ги остранува нечистотиите без да ги затне порите, а истовремено ја хидрира и омекнува кожата.

 

0.1% Масло од семе од женшен

Во својот состав содржи и 0.1% масло од семе од женшен кое ја заштитува кожата од надворешните стимули. Има уникатен мирис на трева кој ви овозможува максимално уживање.

 

Начин на употреба:

Испумпајте 2-3 пати од маслениот чистач на суви дланки. Нежно масирајте на суво лице со кружни движења. Потоа натопете ги дланките со вода и повторно масирајте го лицето. Целосно исплакнете со млака вода и проследете со чистач на водена база.

 

Состав:

Glycine soja (soybean) oil, cetyl ethylhexanoate, sorbeth-30 tetraoleate, olea europaea(olive) fruit oil, sorbitan sesquioleate, helianthus annuus (sunflower) seed oil,tocopherol, panax ginseng seed oil, ethylhexylglycerin, eclipta prostrata extract, panaxginseng root extract, melia azadirachta leaf extract, melia azadirachta flower extract,coccinia indica fruit extract, amber powder, moringa oleifera seed oil, solanummelongena (eggplant) fruit extract, curcuma longa (turmeric) root extract, ocimumsanctum leaf extract, corallina officinalis extract, bixa orellana seed oil, panax ginsengberry extract, panax ginseng root extract, butylene glycol, water, 1,2-hexanediol