AXIS-Y New Skin Resolution Gel Mask 100ml

Categories: , ,

AXIS-Y New Skin Resolution Gel Mask 100ml

680.00 ден

Out of stock

New Skin Resolution Gel Mask е измивачка маска чија клучна состојка е 2% Ниацинамид -моќен антиоксиданс кој помага во справување со акни, воспаленија и иритации, го контролира лачењето на себум, визуелно ги намалува порите и ги осветлува флеките и лузните од акни, пегите, хиперпигментациите и ја хидрира кожата.
Дополнително во својот состав содржи екстракт од Mugwort кој ги смирува воспаленијата, иритациите и црвенилата, алантоин кој ја штити кожната бариера и спречува губење на вода, Centella Asiatica која помага во заздравување на раните и акните и екстракт од смоква кој ја регенерира и хидрира кожата.
Се состои од нова напредна технологија Meadow Shield Technology која помага во борбата со бактериски акни поради тоа што соджи фенолни киселини кои содржат висока концентрација на антиоксиданси.

Како се користи овој производ?
1. На сува кожа, нанесете од маската рамномерно на целото лице со помош на шпатула.
2. По 10-20 минути, измијте го лицето со млака вода и продолжете со рутината.

Состав:
Water, Glycerin, Methylpropanediol, Betaine, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Diglycerin, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Artemisia Princeps Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Portulaca Oleracea Extract, Houttuynia Cordata Extract, Spiraea Ulmaria Extract, Hydrogenated Lecithin, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Anthemis Nobilis Flower Oil, Aniba Rosodora (Rosewood) Wood Oil, Polyglyceryl-10 Laurate, Tromethamine, Carbomer, Panthenol, Houttuynia Cordata Powder, Glyceryl Polymethacrylate, Allantoin, Glyceryl Polyacrylate, Disodium Edta, Fructooligosaccharides, Dextrin, Beta-Glucan, Ceramide NP, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Madecassoside, Propanediol, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin