AXIS-Y Cera-Heart My Type Duo Cream 60ml

Categories: ,

AXIS-Y Cera-Heart My Type Duo Cream 60ml

1,520.00 ден

Out of stock

Ви ја претставуваме Cera-Heart My Type Duo Cream – совршена и уникатна формула за сите типови на кожа, а особено за оние со комбинирана кожа која се состои од два дела:

 • крема за T зона – гел крема која ја хидрира и навлажнува кожата без да ја масти, се користи за деловите каде што кожата лачи повеќе себум
 • крема за U зона – богата крема која пружа длабинска хидратација и ја омекнува кожата, се користи за сувите делови на кожата

Двете креми содржат по една нова напредна технологија – кремата за Т зона содржи Antoxyl_S II технологија која и помага на кожата да се заштити од слободните радикали и загадувањето, додека кремата за U зоната содржи Pure Medi технологија која го зголемува производството на колаген, ја намалува појавата на брчки и фини линии и ја подобрува текстурата на кожата

Клучни состојки и карактеристики:

 • Клучна состојка во кремата за U зона се Церамиди – формираат заштитен слој на кој спречува губење на вода од кожата и ја задржува нејзината влажност, ја подобруваат и поправаат бариерата, имаат anti aging ефекти
 • Клучна состојка во кремата за Т зона е Heartleaf – има антиоксидантни, антивоспалителни, антифунгални и антибактериски својства, помага во третирање на акни, го контролира лачењето на себум
 • Centella Asiatica (T&U зона) – ги смирува иритациите, воспаленијата и црвенилата, го забрзува процесот на заздравување на раните од акни и спречува појава на флеки, ја намалува појавата на фунгални акни
 • Алантоин (Т зона) – го спречува предвременото стареење на кожата и длабински ја хидрира, го забрзува процесот на регенерација
 • Жалфија (Т зона) – ја штити кожата и спречува појава на бактериски и фунгални акни, го регулира лачењето на себум, ги смирува иритациите, црвенилата и воспаленијата
 • Purslane (U зона) – го стимулира производството на колаген, ја штити кожата од предвремено стареење, слободните радикали и загадувањето
 • Екстракт од сирак (Т&U зона) – го изедначува тенот и ја подобрува текстурата, длабински ги чисти сите нечистотии од порите, ги осветлува флеките од акни и хиперпигментациите
 • Екстракт од ориз (Т зона) – го осветлува флеките и хиперпигментациите, го изедначува тенот и ја подобрува текстурата, го регулира лачењето на себум

Како се користи овој производ?

 • Користете ја сината геласта крема на вашата Т зона и белата побогата крема на вашата U зона.

Состав:

Сина крема за T зона – Water, Propanediol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Sorbitol, Isohexadecane, Caprylic/Capric Triglyceride, Houttuynia Cordata Extract, Betaine, Centella Asiatica Extract, Glyceryl Stearate, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sorghum Bicolor Leaf/Stem Extract, Aspergillus Ferment, Chlorphenesin, Arginine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Sorbitan Sesquioleate, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Guaiazulene

 Бела крема за U зона – Water, Glycerin, Butylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, Ethylhexyl Stearate, Macadamia, Ternifolia Seed Oil, Isohexadecane, Sodium Hyaluronate, Ceramide NP, Sorbitol, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Sorbitan Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Microcrystalline Wax, Candelilla Cera, Centella Asiatica Extract, Sorghum Bicolor Leaf/Stem Extract, Aspergillus Ferment, Portulaca Oleracea Extract, Salicornia Herbacea Extract, Phragmites Communis Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Laminaria Japonica Extract, 1,2-Hexanediol, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Chlorphenesin, Arginine, Carbomer, Xanthan Gum, Allantoin, Ethylhexylglycerin