AXIS-Y Advanced Aqua Boosting Ampoule 30ml

Categories: ,

AXIS-Y Advanced Aqua Boosting Ampoule 30ml

1,299.00 ден

Out of stock

Хидрирачка и навлажнувачка ампула која содржи 3 клучни активни состојки и 6 природни екстракти. Оваа комбинација на состојки овозможува ампулата да навлезе 10 слоја длабоко во кожата што пружа длабинска хидратација и навлажнување на кожата, рамномерен тен и текстура. Како и сите останати AXIS-Y производи, оваа ампула содржи нова патентирана технологија ANTI SEBUM P(HD) 0.5% која помага да се регулира лачењето на себум, длабински ги чисти порите, ја спречува појавата на акни и ја регенерира оштетената кожа.

Клучни активни состојки:

  • 10-Hyaluronic Acid – уникатен тип на хијалуронска киселина кои содржи многу мала молекуларна вредност и достигнува 10 слоеви длабоко во кожата, длабински ја хидрира и навлажнува кожата и и помага на кожата подобро да ги апсорбира останатите производи од рутината
  • 6 Green Calming Complex – комплекс од 6 состојки кои ја штитат кожата од оштетување, помагаат во смирување на воспаленија, иритации и црвенила
  • Мадекасозид – ја штити кожата од загадувањето и слободните радикали, има антивоспалителни својства и ја хидрира кожата

Како се користи овој производ?

  • По чистење и тонирање на кожата, нанесете соодветна количина од ампулата рамномерно на целото лице.

Состав:

Water, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, PVP, Glycerin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Polyglyceryl-10 Laurate, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Glyceryl Glucoside, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Tocopherol, Portulaca Oleracea Extract, Centella Asiatica Extract, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Madecassoside, Asiaticoside, Sodium Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Potassium Hyaluronate, Disodium EDTA, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin