ANUA Heartleaf Silky Moisture Sun Cream SPF50+ PA++++ 50ml

ANUA Heartleaf Silky Moisture Sun Cream SPF50+ PA++++ 50ml

999.00 ден

Out of stock

Лесна крема за сонце со хемиски филтри која е формулирана со 30% екстракт од houttuynia cordata.

Оваа крема за сонце е наменета за смирување и хидратација на чувствителна и кожа склона кон акни и иритации, има лесна геласта текстура, не остава бел, леплив и масен слој на кожата и помага во регулирање на себумот.

Органскиот крем за сончање обезбедува смирувачки и хидрирачки придобивки за кожата со состојки како екстракт од houttuynia cordata, глицерин и пантенол. Со ефект на контрола на себум, оваа крема за сонце е одлична замена за прајмер.

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина од серумот на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.

Состав:

Water, Houttuynia Cordata Extract (300,000 ppm), Dibutyl Adipate, Propanediol, Ethylhexyl Triazone, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Glycerin, Niacinamide, Caprylyl Methicone, Polymethylsilsesquioxane, Tromethamine, Polyglyceryl-3 Distearate, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Polysilicone-15, Diospyros Kaki Leaf Extract, Anastatica Hierochuntica Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract, Coffea Arabica (Coffee) Seed Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Castanea Crenata (Chestnut) Shell Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Panthenol, Glyceryl Stearate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Methylpropanediol, Carbomer, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate Citrate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Adenosine, Polyether-1, Biosaccharide Gum-1