ANUA Heartleaf 77% Soothing Toner 250ml

ANUA Heartleaf 77% Soothing Toner 250ml

1,099.00 ден

Out of stock

Број 1 најпродаван тонер во Кореа!

Лесен смирувачки и хидратантен тонер кој во својот состав содржи 77% екстракт од Houttuynia Cordata (Heartleaf) кој ги смирува иритациите, црвенилата и акните.

Освен Heartleaf, во својот состав содржи и Пантенол, Глицерин и екстракт од Centella Asiatica кои ја хидрираат, смируваат и ревитализираат и ја подобруваат текстурата на кожата.

Има благо кисела pH вредност која помага за регулирање на влажноста и маснотиите на кожата. Овој тонер одговара за чувствителна, проблематична и кожа склона кон акни.

Начин на употреба:

По чистење, нанесете соодветна количина на лицето и тапкајте за подобра апсорпција.

Состав:

Houttuynia Cordata Extract(77%), Purified Water, 1,2-Hexandiol, Glycerin, Betaine, Panthenol, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Portulaca Oleracea Extract, Butylene Glycol, Vitex Agnus-Castus Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Arctium Lappa Root Extract, Phellinus Linteus Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Apple Fruit Extract, Centella Asiatica Extract, Isopentyldiol, Methylpropanediol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Disodium EDTA