ANUA Heartleaf 70% Intense Calming Cream

Categories: ,

ANUA Heartleaf 70% Intense Calming Cream

1,159.00 ден

Out of stock

Anua Heartleaf 70% Intense Calming Cream е богат крем кој ја хидрира и потхранува чувствителната кожа и го намалува црвенилото.

Кремот е збогатен со 70% екстракт од Heartleaf кој ќе ја смири воспалената кожа склона кон иритации, акни и црвенила.

Во својот состав исто така содржи церамиди, пантенол и хијалуронска киселина за хидратација на кожата и заштита и зајакнување на бариерата.

Клучни состојки:

70% екстракт од Houttuynia CordataЕдна од најпознатите состојки во традиционалната азијската медицина. Одличен антиоксиданс кој има смирувачко, антивоспалително и  антибактериско дејство на кожата.

Церамиди – Ја зајакнува заштитната бариера на кожата и ја зголемува хидратацијата, оставајќи ја кожата мазна и цврста.

Пантенол – Провитамин со навлажнувачки и хидратантни способности, кој има антивоспалителни и заштитни својства. Помага во спречување на иритација.

Начин на употреба:

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.

Состав:

Houttuynia Cordata Extract (70%), Cetearyl Alcohol, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Dicaprylyl Ether, Caprylic/​Capric Triglyceride, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Hydrogenated Polydecene, Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Vegetable Oil, Panthenol, Hydrogenated Lecithin, Dipropylene Glycol, Behenyl Alcohol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, Cetearyl Glucoside, Cholesterol, Xanthan Gum, Adenosine, Ceramide NP, Glucose, Water, Ethylhexylglycerin