Anessa Perfect UV Sunscreen Skincare Milk N SPF 50+ PA++++ 90ml

Anessa Perfect UV Sunscreen Skincare Milk N SPF 50+ PA++++ 90ml

2,699.00 ден

Out of stock

Anessa Perfect UV Sunscreen Skincare Milk N SPF 50+ PA++++ 90ml

 

Нова и подобрена верзија на најпродаваната спф крема во Јапонија на база на физички и хемиски  филтри (Zinc Oxide, Octocrylene, Octisalate, Uvinul A Plus, Titanium Dioxide, Homosalate, Parasol SLX, Tinosorb S и Uvinul T 150).

Во својот состав ја содржи Auto Booster Technology која ја правии оваа спф крема супер резистентна на високи температури, пот, вода, себум и влажност. Користејќи технологија базирана на долгогодишно истражување, оваа специјална формула ефикасно и рамномерно се распределува на вашата кожа кога се апсорбира потта, себумот, водата и влагата во кожата.

Покрај тоа што обезбедува силна заштита од УВ зраци, оваа крема за сонце соджи и супер хидрирачки и навлажнувачки состојки како морски колаген, супер хијалуронска киселина, зелен чај и екстракт од торментила и со тоа ja подобрува еластчноста, го изедначува тенот, ја измазнува и хидрира кожата,  ја заштитува од слободните радикали, загадениот воздух и останати надворешни загадувачи.

Има лесна, водеста текстура која веднаш впива, не остава бел, масен и леплив слој и не се лупи.

 

Начин на употреба: Протресете пред употреба. Нанесете поголема количина на целото лице, врат и сите останати делови кои ќе бидат изложени на сонце 30 минути пред изложување. Реаплицирајте повеќе пати во текот на денот по потреба, особено при подолга изложеност на сонце.

 

Состав: Dimethicone, water, zinc oxide, alcohol, talc, isododecane, diisopropyl sebacate, octocrylene, ethylhexyl salicylate, alkyl benzoate (C12-15), PEG / PPG-9 / 2 dimethyl ether, corn starch, silica, isopropyl myristate, diethylaminohydroxy Hexyl benzoyl benzoate, titanium oxide, PEG-9 polydimethylsiloxyethyl dimethicone, dextrin palmitate, glycerin, homosalate, polysilicone-15, bisethylhexyloxyphenol methoxyphenyltriazine, Na chloride, PEG / PPG-14 / 7 dimethyl ether, Iisomerized sugar, glycyrrhizinic acid 2K, cha extract, tormentilla root extract, sodium acetyl hyaluronate, water-soluble collagen, ethylhexyltriazone, PEG-10 dimethicone, isostearic acid, triethoxycaprylylsilane, disteardimonium hectrite, hydroxylated Al, stearic acid, EDTA-3Na, PEG-6, tocopherol, BHT, BG, Na pyrosulfate, citric acid, Na citrate, triethoxysilylethylpolydimethylsiloxyethyl dimethicone, phenoxyethanol, fragrance, synthetic gold mica