Anessa Perfect UV Sunscreen Skincare Gel N SPF 50+ PA++++ 90g

Anessa Perfect UV Sunscreen Skincare Gel N SPF 50+ PA++++ 90g

1,759.00 ден

Out of stock

Anessa Perfect UV Sunscreen Skincare Gel N SPF 50+ PA++++ 90g

 

Супер водоотпорен и хибриден гел крем за сончање на база на хемиски и физички УВ филтри – Octinoxate, Octisalate, Homosalate, Tinosorb S, Uvinul T 150, Uvinul A Plus и Titanium Dioxide.

Во својот состав содржи Auto Booster Technology – специјална формула која ефикасно и рамномерно се распределува на вашата кожа кога се апсорбира потта, себумот, водата и влагата во кожата што ја прави оваа спф крема супер резистентна на високи температури, пот, вода и влажност.

Освен UV заштита, оваа крема ja подобрува еластчноста, го изедначува тенот, ја измазнува и хидрира кожата,  ја заштитува од слободните радикали, загадениот воздух и останати надворешни загадувачи.

Оваа спф крема има Beauty Up Effect која му помага на гелот рамномерно да се нанесе на целото лице и и дава неодолив сјај на кожата.

Не остава бел, леплив и масен слој, не се лупи и може да се користи и како база за шминка.

 

Начин на употреба: Нанесете поголема количина на целото лице, врат и сите останати делови кои ќе бидат изложени на сонце 30 минути пред изложување. Реаплицирајте повеќе пати во текот на денот по потреба, особено при подолга изложеност на сонце.

 

Состав: Water, ethanol, ethylhexyl methoxycinnamate, dimethicone, ethylhexyl salicylate, homosalate, PEG / PPG-9 / 2 dimethyl ether, bisethylhexyloxyphenol methoxyphenyltriazine, diisopropyl sebacate, ethylhexyltriazone, diethylaminohydroxybenzoyl hexyl benzoate, silica, Titanium oxide, glycerin, caprylyl methicone, PEG-60 hydrogenated castor oil, xanthan gum, PEG / PPG-14 / 7 dimethyl ether, isomerized sugar, glycyrrhizinic acid 2K, cha extract, tolmentilla root extract, sodium acetyl hyaluronate, water-soluble collagen , PPG-17, (acrylamide / DMAPA acrylic acid / methoxyPEG methacrylate) copolymer, (palmitic acid / ethylhexanoic acid) dextrin, trifluoroalkyldimethyltrimethylsiloxysilicic acid, hydrous silica, alkyl (C30-45) methicone, olefin (C30-45), Triethoxycaprylylsilane, Carbomer, K Hydroxide, Canten, (Acrylate / Alkyl Acrylate (C10-30)) Crosspolymer, Distearyldimonium Chloride, BG, Stearic Acid, Dextrin Palmitate, PEG-6, BHT, citrate, sodium citrate, triethoxysilylethyl polydimethylsiloxyethyl dimethicone, tocopherol, phenoxyethanol, fragrance, synthetic gold mica