Abib Sun Essence Calming Drop SPF50+ PA++++ 50ml

Abib Sun Essence Calming Drop SPF50+ PA++++ 50ml

909.00 ден

In stock

Abib Heartleaf Sun Essence Calming Drop SPF50+ PA++++ е лесна смирувачка есенција со заштитен фактор SPF50.

Содржи 50.000 ppm екстракт од Houttuynia Cordata, за заштита на кожата од сонце, како и од слободните радикали. Освен заштита од сонце, оваа есенција ја смирува кожата и има антиинфламаторно дејство при иритации, црвенила и акни.

Помага во третирање на акните, ја смирува и хидрира кожата. Состојките имаат и анти-ејџинг ефекти кои го минимизираат изгледот на фините линии и брчките.

Оваа есенција ја потхранува кожата, го спречува губењето на вода, го регулира соодносот масло-вода и го регулира лачењето на себум.

Во својот состав содржи и Ниацинамид кој го изедначува тонот и дава сјај на кожата на кожата, визуелно ги намалува зголемените пори и помага во третирање на флеките и хиперпигментациите.

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина од есенцијата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.

Состав:

Water, Dibutyl Adipate, Houttuynia Cordata Extract, Alcohol, Caprylyl Methicone, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Phenethyl Benzoate, Polymethylsilsesquioxane, Polysilicone-15, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Ethylhexyl Triazone, Hexyl Laurate, Niacinamide, Polyglyceryl-6 Stearate, Diethylhexyl Butamido Triazone, Aspergillus Ferment, Triticum Aestivum (Wheat) Seed Extract, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, C20-22 Alkyl Phosphate, Panthenol, Decyl Glucoside, Hydroxyacetophenone, Tromethamine, Ethylhexyl Olivate, Polyglyceryl-6 Behenate, Sodium Acrylates Copolymer, Polyglyceryl-4 Oleate, Dipotassium Glycyrrhizate, Adenosine, Glycerin, Sodium Phytate, Maltodextrin, Lipase, Protease, C20-22 Alcohols, Xanthan Gum