Abib Quick Sunstick Protection Bar SPF50+ PA++++ 22g

Abib Quick Sunstick Protection Bar SPF50+ PA++++ 22g

899.00 ден

In stock

Abib Quick Sunstick Protection Bar SPF50+ PA+++ е заштитен фактор со хемиски филтри во форма на стик кој е погоден за секојдневна реапликација.

Содржи состојки како Centella Asiatica, екстракт од алое, церамиди и Acacia пептиди, кои помагаат во  смирување и хидратација на кожата. Ја зајакнува бариерата на кожата и ја штити кожата од УВА и УВБ зрачење.

Овој спф стик има мека и лесна конзистентност која веднаш се апсорбира во кожата. Благодарение на неговата компактност, може да го носите насекаде со вас и повторно да го нанесете во текот на денот.

Не остава бел, масен и леплив слој. Може да се реаплицира повеќе пати врз шминка за континуирана заштита.

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина од кремата за сонце или стикот на лицето и деловите од телото изложени на сонце 20-30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2 до 3 часа.

Состав:

Octyldodecanol, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dibutyl Ethylhexanoyl Glutamide, Dibutyl Lauroyl Glutamide, Diisostearyl Malate, Ethylhexyl Salicylate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dextrin Palmitate, Octocrylene, Camellia Sinensis Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Glycerin, Water, Butylene Glycol, Saccharide Isomerate, Maltodextrin, Hydrolyzed Vegetable Protein, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Ethyl Hexanediol, Ceramide NP, Citric Acid, Sodium Citrate, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol