Hada Labo Gokujyun Premium Lotion Essence 170ml

Hada Labo Gokujyun Premium Lotion Essence 170ml

1,359.00 ден

In stock

Hada Labo Gokujyun Premium Lotion Essence 170ml

 Совршена хидратантна есенција со 5 вида на хијалуронска киселина – хијалуронска киселина, супер хијалуронска киселина, наноскална, катјонска и 3D хијалуронска киселина.

Длабински ја хидрира и навлажнува кожата, ја одржува нејзината еластичност и ја спречува појавата на брчки и фини линии.

Дополнително во својот состав содржи уреа која ја омекнува и навлажнува кожата, глицерин кој длабински ја хидрира и Sacranfurther, дериват од алги кој ја подобрува апсорпцијата на останатите производи од рутината и има способност да ја задржи влажноста и водата во кожата.

Има богата, луксузна текстура налик серум и е одлична за сите типови на кожа, особено за оние со сува и дехидрирана.

Начин на користење: На чиста кожа, нанесете соодветна количина од есенцијата. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.

Состав: Water, Butylene Glycol, Glycerin, PPG-10 Methyl Glucose Ether, Hydroxyethyl Urea, Sodium Acetyl Hyaluronate, Sodium Hyaluronate, Hydrolized Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, 3D Hyaluronic Acid, Sacran, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Glycosyl Trehalose, Diglycerin, Sorbitol, Pentylene Glycol, Triethyl Citrate, Carbomer, Polquaternium-51, PEG-32, PEG-75, Ammonium Acrylates Copolymer, Disodium EDTA, Potassium Hydroxide, Diethoxyethyl Succinate, Disodium Succinate, Succinic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben