GOODAL Houttuynia Cordata Calming Moisture Sun Cream SPF50+PA++++ 50ml

GOODAL Houttuynia Cordata Calming Moisture Sun Cream SPF50+PA++++ 50ml

909.00 ден

In stock

 

Број 1 најпродавана крема за сонце во Кореја!

Houttuynia Cordata Calming Moisture Sun Cream e лесна и хидратантна крема за сонце која пружа моќна заштита од УВ зраците додека ја смирува чувствителната кожа.

Искористувајќи ги смирувачките својства на екстрактот од Jeju Houttuynia Cordata (исто така познат како Heartleaf), оваа крема за сонце обезбедува моќна комбинација на заштита од сонце и смирувачки и хидрирачки состојки.

Поради својата лесната и геласта текстура, оваа крема веднаш впива во кожата, не остава масен, бел и леплив слој и брзо ќе стане вашата омилена спф крема за секојдневна употреба, особено за оние со чувствителна кожа.

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина од есенцијата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.

Состав:

Water, Dibutyl Adipate, Propanediol, Polymethylsilsesquioxane, Diisopropyl Sebacate, Diethylamino Hydroxy/benzoyl Hexyl Benzoate, Etinylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethyibutyiphenol, Coco-Caprylate/ Caprate, Diethylhexyl Butamido Triazone, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanedi-al, Caprylyl Methicone, Houttuynia Cordata Extract, Pentylene Glycol, Behenyl Alcohol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Decyl Glucaside, Tromethamine, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Ethylhexyiglycerin, Xanthan Gum, t-Butyl Alcohol, Tocopherol