TONYMOLY Wonder Rice Smoothing Toner 500ml

TONYMOLY Wonder Rice Smoothing Toner 500ml

1,099.00 ден 550.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Ви го претставуваме Wonder Rice Smoothing Toner, тонер кој е совршен за секојдневна употреба за сите типови на кожа!

Овој  „сè во едно“ тонер е преполн со филтрат од ориз кој длабински ја хидрира и  осветлува кожата и го изедначува тенот.

Хипоалергенска формула која не содржи алкохол, а содржи екстракти од шеќерна трска, грозје и јаболко за природна ексфолијација на кожата и помага во намалување на пигментацијата го прави совршен за длабинско навлажнување и хидратација на сувата и дехидрирана кожа и изедначување на тенот.

Лесната текстура го прави погоден дури и за оние со комбинирана и масна кожа.

Како се користи овој производ?

  • Користете го двапати на ден, наутро и навечер по чистење на лицето. Нанесете го рамномерно на цело лице и врат со помош на дланките или козметичко памукче.

Состав: Water, Glycerin, Isopentyldiol, 1,2-Hexanediol, Rice Ferment Filtrate (Sake)(10,000ppm), C12-14 Pareth-12, Polyglyceryl-4 Caprate, Phenyl Trimethicone, Ethylhexylglycerin, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Aniba Rosodora (Rosewood) Wood Oil, Methylpropanediol, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Disodium EDTA, Linalool, Limonene