TONYMOLY Wonder Ceramide Mochi Toner 500ml

TONYMOLY Wonder Ceramide Mochi Toner 500ml

1,099.00 ден 689.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Запознајте го нашиот Wonder Ceramide Mocchi Toner, хидратантен тонер кој ја обновува  и ја храни безживотната, сува кожа со хидрантна и богата текстура, така што кожата е поеластична, хидирана и поздрава.

Формулиран со церамиди кои помагаат во зајакнување на бариерата кожата и состојки кои се зелени (1-2) на EWG Green скалата, нашиот нежен и хипоалергенски тонер обезбедува дневна нега што помага во зајакнување, хидрирање и заштита на кожата.

 

Како се користи овој производ?

  • Користете го двапати на ден, наутро и навечер по чистење на лицето. Нанесете го рамномерно на цело лице и врат со помош на дланките или козметичко памукче.

Состав: Water Dipropylene Glycol Glycerin Water Pentaerythrityl Tetraisostearate Glycereth-26 1,2-Hexanediol Macadamia Integrifolia Seed Oil Water Phenyl Trimethicone Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer Styrene/VP Copolymer Centella Asiatica Extract Ethylhexylglycerin Glycerin Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Tromethamine Disodium EDTA Aniba Rosaeodora (Rosewood) Wood Oil Citrus Limon (Lemon) Seed Oil Caprylic/Capric Triglyceride Water Allantoin Hydrogenated Lecithin Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate Panthenol Ceramide NP Sodium Hyaluronate