TONYMOLY WONDER Ceramide Mocchi Watery CREAM 300ml

TONYMOLY WONDER Ceramide Mocchi Watery CREAM 300ml

1,099.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Хипоалергенска крема која длабинки ја  храни кожата со своите моќни хидрирачки својства така што кожата е хидрирана и поздрава.

Формулиран со церамиди кои помагаат во зајакнување на бариерата на кожата, овој нежен крем обезбедува дневна нега која помага во зајакнување, хидрирање и заштита за да можете да постигнете мазна и сјајна кожа.

Погодна за нормалнa до сува и чувствителна кожа.

Ја измазнува, хидрира и и дава plump ефект на кожата.

Содржи алое, Centella Asiatica и глицерин.

Како се користи овој производ?

  • По чистење, тонирање и користење на производи за третман, нанесете го кремот на дланките и рамномерно распределете го на цело лице.

 

Состав: Water Glycerin Diglycerin Ethylhexyl Palmitate Behenyl Alcohol Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate Sodium Polyacrylate Stearyl Alcohol Ethylhexyl Stearate Polyglyceryl-10 Laurate Hydroxyacetophenone Butylene Glycol Carbomer Tromethamine Ethylhexylglycerin Polyglycerin-3 Citrus Limon (Lemon) Peel Oil Aniba Rosodora (Rosewood) Wood Oil Xanthan Gum Trideceth-6 Centella Asiatica Extract Disodium EDTA Portulaca Oleracea Extract Dimethicone Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract Aloe Barbadensis Leaf Extract Vitex Agnus-Castus Extract Hydrogenated Lecithin Ceramide NP 1,2-Hexanediol Betula Alba Juice Euterpe Oleracea Fruit Extract Opuntia Ficus-Indica Stem Extract Psidium Guajava Leaf Extract Sodium Hyaluronate Tocopherol