Rice Mask 110g

Rice Mask 110g

1,599.00 ден

Out of stock

I’m From Rice Mask е измивачка маска која што во својот состав содржи висококвалитетен Yeoju ориз кој резултира со бисерно бела и беспрекорна кожа.

Оризовата вода е полна со витамин Б1, Б2, како и минерали кои делуваат на враќање на еластичноста и цврстината, помагаат во осветлување на кожата и ги намалуваат порите.

Оваа маска е збогатена со оризова гранка и ориз во прав кои помагаат во отстранување на мртвите клетки и нечистотии,ја подобруваат текстурата и го враќаат природниот сјај на кожата.

Клучни карактеристики на производот:

* Нежна ексфолијација на кожата
* Чиста, мека и сјајна кожа
* Ја враќа и оддржува еластичноста на кожата
* Ги чисти и визуелно ги намалува порите
* Ја хидрира и подобрува текстурата на кожата

Како се користи овој производ?

1.По чистење, нанесете соодветна количина на целото лице.
2.Нежно масирајте го целото лице со кружни движења.
3.Измијте ја маската по 10 минути и продолжете со рутината.

Состав:

Water, Glycerin, Dipropylene glycol, Oryza sativa (rice) powder, Cetearyl ethylhexanoate, Oryza sativa (rice) hull powder, Beeswax, 1,2-hexanediol, Stearic acid, Butyrospermum parkii (shea) butter, Betaine, Cetyl alcohol, Hydrogenated poly(c6-14 olefin), Saccharomyces ferment filtrate, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Phenoxyethanol, Sorbitan stearate, Glyceryl stearate, Methylpropanediol, Sodium polyacrylate, Xanthan gum, Peg-100 stearate, Allantoin, Fragrance, Oryza sativa (rice) bran extract, Oryza sativa (rice) extract, Tocopheryl acetate, Algae extract, Eclipta prostrata leaf extract, Avena sativa (oat) kernel extract, Cynara scolymus (artichoke) leaf extract, Pteris multifida extract, Amaranthus caudatus seed extract, Ulmus davidiana root extract, Butylene glycol, Magnesium aluminum silicate, Ethylhexylglycerin, Disodium edta, Hydrogenated lecithin, Polyquaternium-51, Hydrolyzed hyaluronic acid, Beta-glucan, Hydrogenated polyisobutene, Squalane, Alcohol, Argania spinosa kernel oil, Isononyl isononanoate, Polyglyceryl-10 stearate, Cetearyl alcohol, Fructooligosaccharides, Polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, Lecithin, Inulin lauryl carbamate, Disodium stearoyl glutamate