Pyunkang Yul Nutrition Cream 100ml

Pyunkang Yul Nutrition Cream 100ml

1,699.00 ден 1,299.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Pyunkang Yul Nutrition Cream обезбедува интензивна хидратација за сите видови на кожа, особено за сите со грубата и безживотна кожа.

Кремот ја враќа еластичноста на кожата и пружа длабинска хидратација, ја зајакнува бариерата и го враќа младешкиот сјај на кожата.

Текстурата на оваа крема е густа, но сепак брзо се апсорбира без да создаде филм или масно чувство на кожата.

Во својот состав содржи пчелин восок кој ја храни кожата и и дава сјај, Macadamia Integrifolia Seed Oil за смирување на иритираната или проблематична кожа и Astragalus Membranaceus Root Extract кој е антиоксиданс.

Овој производ не содржи вештачки мириси и ароми, бои и парабени.

Како се користи:

Земете мала количина од кремата и нанесете ја на лицето и вратот. Користете ја наутро и навечер.

Состав:

Astragalus Membranaceus Root Extract, Butylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Hydrogenated Polydecene, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cyclopentasiloxane, Cetearyl Alcohol, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Polysorbate 60, 1,2-Hexanediol, Beeswax, Glyceryl Stearate, Cyclohexasiloxane, Sodium Hyaluronate, Sorbitan Sesquioleate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, PEG-100 Stearate, Glyceryl Caprate