Pyunkang Yul Moisture Serum 100ml

Pyunkang Yul Moisture Serum 100ml

1,350.00 ден 899.00 ден

Out of stock

Pyunkang Yul Moisture Serum е балансирачки, хидрантен и смирувачки третман за секој тип на кожа.

Овој производ со минималистичка формула содржи Coptis Japonica root extract и маслиново масло. Coptis Japonica root extract(позната и како јапонска златна нишка) се користела традиционално во Источна Азија заради своите антиинфламаторни, антиоксидантни и антимикробни способности.

Pyunkang Yul Moisture ја смирува и лади кожата истовремено обезбедувајќи длабока хидратација на иритираната, чувствителна, мрсна и дехидрирана кожа. Лесната текстура која наликува на лосион лесно се нанесува и брзо се апсорбира.

Карактеристики на производот:

* Ја враќа свежината и младешката убавина на вашата кожа
* Ја хидрира и храни кожата
* Ја обновува кожата и спречува иритација
* Ја враќа еластичноста на кожата

Како и останатите производи од овој бренд, не содржи вештачки мириси и ароми, бои и парабени.

Како се користи:

По чистење и тонирање, нанесете соодветна количина од производот на вашите дланки и нежно и еднакво нанесете го на вашето лице и врат.

Состав:

Coptis Japonica Root Extract, Butylene Glycol, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Stearic Acid, Polysorbate 60, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Sorbitan Sesquioleate, Glyceryl Caprylate, Hydroxyethylcellulose, Carbomer, Arginine, Dimethicone