Pyunkang Yul Moisture Cream

Pyunkang Yul Moisture Cream

1,699.00 ден 1,199.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Pyunkang Yul Moisture Cream 100ml

Moisture Cream e брзо впивачка и балансирачка крема за секојдневна употреба наменета за сите типови на кожа, особено за оние со чувствителна, масна и комбинирана кожа и кожа склона кон акни.

Се состои од 14 основни состојки, а најзастапена е Coptis Japonica Root Extract.

Дополнително, во својот состав содржи и масло од јојоба кое помага во регулирање на себумот и ја зголемува продукцијата на колаген и шеа путер кој ја зацврстува бариерата и ја одржува еластичноста на кожата.

Формулирана е со нежни и безбедни состојки, има лесна и кремаста текстура која брзо се апсорбира и пружа длабинска хидратација и навлажнување на кожата во текот на целиот ден.

 

Како се користи овој производ?

Земете мала количина од кремата и нанесете ја рамномерно на лицето и вратот. Користете ја наутро и навечер.

 

Состав:

Земете мала количина од кремата и нанесете ја на лицето и вратот. Користете ја наутро и навечер.