Pyunkang Yul Moisture Ampoule 100ml

Pyunkang Yul Moisture Ampoule 100ml

1,420.00 ден 710.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Pyunkang Yul Moisture Ampoule ја смирува, измазнува, подмладува и и дава сјај на кожата и блескав тен. Се состои од само шест врвни состојки, вклучувајќи екстракт од корен Коптис Јапоника.

Оваа моќна состојка (Coptis Japonica Root Extract) за смирување и хидратација на кожата сочинува над 90% од оваа иновативна формула.

Медната текстура на оваа ампула работи на смирување и изедначување на тонот на кожата и е одлична за оние со комбинирани и мрсни типови на кожа.

Како и кај сите производи на Pyunkang Yul, ова е ослободено од какви било надразнувачи, бои, вештачки бои или мириси.

Како се користи:

Овој производ е служи како последен чекор од рутината. Земете мала количина од производот и нанесете ја на челото,носот,образите и брадата. Загрејте ги дланките и распоредете го гелот низ целото лице. По желба, може да нанесете крема или лосион на лицето по употреба на ампулата.

Состав:

Coptis Japonica Root Extract, Polysorbate 80, PEG-150 Distearate, Polysorbate 20, 1,2-Hexanediol, Glyceryl Caprylate