Pyunkang Yul Mist Toner 200ml

Pyunkang Yul Mist Toner 200ml

1,299.00 ден 899.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Овој тонер содржи 91% Coptis Japonica Root Extract кој е антиоксиданс познат по своите хранливи својства.

Одличен е за оние со чувствителна, комбинирана и дехидрирана кожа, лесен е за употреба, брзо се апсорбира и е погоден за освежување на кожата во текот на денот и за време на патување.

Pyunkang Yul Mist Toner има разладувачки ефект, веднаш ја смирува иритираната кожа, пружа длабинска хидратација, ја регенерира кожата и ја одржува свежа во текот на целиот ден!

Во својата формула содржи само 5 состојки, од кои Barberry root extract ја смирува чувствителната и иритирана кожа и Coptis Japonica Root Extract кој ја одржува еластичноста, ја храни и ја подмладува кожата.

Тонерот е погоден за сите видови на кожа.

Овој производ не содржи вештачки мириси и ароми, бои и парабени.

Како се користи:

Попрскајте со Pyunkang Yul Mist Toner на целото лице. Може да се корисити во било кое време во текот на денот за освежување на кожата, по чистење на лицето како тонер или после шминка.

Состав: Coptis Japonica Root Extract, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Glycerin, Sodium Hyaluronate