Pyunkang Yul Low pH Pore Deep Cleansing Foam 100ml

Pyunkang Yul Low pH Pore Deep Cleansing Foam 100ml

729.00 ден 599.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Pyunkang Yul Low pH Pore Deep Cleansing Foam чисти нежно, но длабински за да ги отстрани нечистотиите и шминката. Користејќи природни сурфактанти кои не предизвикуваат иритација или не ја нарушуваат природната пх вредност, овој чистач ја одржува кожата здрава и мека, благодарение на тоа што се прилагодува на pH вредностана кожата. Главната состојка на овој чистач, дијатомит, е природна компонента и содржи над 66 видови здрави природни минерали.

Сите состојки се оценети со EWG-зелена боја и идеални за сите типови на кожа дури и чувствителни. Без тестирање на животни. Производите на PKY се регистрирани во европскиот CPNP, што забранува тестирање на животни.

Како се користи овој производ?

  • Измешајте мала количина од чистачот со вода за да добиете луксузна пена. Нежно масирајте на влажна кожа со кружни движења. По темелно чистење на лицето, исплакнете со млака вода. Користете наутро и навечер.

Состав:Water, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerin, Coconut Acid, Polyquaternium-67, 1,2-Hexanediol, Sodium Isethionate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Litsea Cubeba Fruit Oil, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Sodium Acetate, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Portulaca Oleracea Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Phaseolus Angularis Seed Extract, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Diatomaceous Earth, Isopropyl Alcohol, Citric Acid