Pyunkang Yul Deep Cleansing Oil

Pyunkang Yul Deep Cleansing Oil

1,699.00 ден 1,099.00 ден

Out of stock

Нежно и лесно масло за чистење кое брзо и ефикасно ги отстранува сите траги од шминка и нечистотии од лицето.

Нежно и лесно масло за чистење кое брзо и ефикасно ги отстранува сите траги од шминка и нечистотии од лицето.Збогатено е со 4 растителни масла кои ја хранат и и даваат влажност на кожата, екстракти од лисја од Centella Asiatica и чајно дрво за смирување на иритации на кожата. Дополнително, во својот состав содржи и хијалуронска киселина, пантенол и алантоин за да се спречи затегнатоста по чистењето и да се хидрира кожата. Како се користи овој производ? 1. Испумпајте 1-2 пати од маслениот чистач на суви дланки. Тријте ги двете дланки заедно. 2. Аплицирајте го производот на сува кожа и масирајте го нежно лицето со кружни движења. 3. Додадете неколку капки вода и масирајте го лицето (процес на емулзификација). 4. Отстранете го маслото од лицето со млака вода и продолжете ја рутината со чистач на база на вода.