Pyunkang Yul Cleansing Foam 150ml

Pyunkang Yul Cleansing Foam 150ml

849.00 ден 425.00 ден

Out of stock

Нежна, но моќна пена, изработена со екстракт од ledebouriella seseloides кој обезбедува високо ефективно чистење. Еластичната конзистентност на Pyunkang Cleaning Foam се прилепува на нечистотијата и маслото заробени во порите и ги отстранува оставајќи ја кожата да се чувствува чиста и свежа без да се исуши.

За сите типови на кожа.

Начин на употреба:

  1. Ставете мала количина на рака и нанесете ја на сува кожа
  2. Користете ги дланките за да го нанесете чистачот рамномерно на цело лице и врат.
  3. Нанесете вода за да создадете богата пена, а потоа исплакнете со млака вода.

Состав: Saposhnikovia Divaricata Root Extract, Glycerin, Myristic Acid, Lauric Acid, Potassium Hydroxide, Stearic Acid, Cocamidopropyl Betaine, Beeswax, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Glycol Distearate, Lauramide DEA, Glyceryl Stearate SE, Sodium Polyacrylate, Glyceryl Caprylate, Fragrance