Pyunkang Yul ATO Mild Sun Cream 75ml

Pyunkang Yul ATO Mild Sun Cream 75ml

1,149.00 ден 919.00 ден

Out of stock

Pyunkang Yul ATO Mild Sun Cream 75ml

Pyunkang Yul ATO Mild Sun Cream е нежна и лесна крема за сонце со минерални/физички филтри(SPF 45/PA+++).

Во својот состав содржи хијалуронска киселина, церамиди и растителни екстракти кои ја негуваат, хидрираат и смируваат кожата.

Дополнително во својот состав содржи екстракт од Mugwort кој ја смирува и негува  кожата,ја зајакнува бариерата, го спречува губењето на влажност и ја одржува кожата еластична и екстракт од Зелен чај кој помага во обновување на кожата.

Не содржи вештачки мириси и ароми, бои и парабени.

Погоден е за секој тип на кожа, може да го употребуваат и бремени жени, доилки и деца од најрана возраст.

 

Како се користи овој производ?

Како последен чекор од утринската рутина, по или наместо крема.

 

Состав:

Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Propanediol, Titanium Dioxide, Methylpropanediol, Cyclomethicone, Dipropylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Aluminum Stearate, Polyhydroxystearic Acid, Caprylic/Capric/Succinic Triglyceride, Polymethylsilsesquioxane, Silica, Polyacrylate Crosspolymer-6, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Alumina, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Cellulose Gum, Hydroxypropyl Methylcellulose, Ethylhexylglycerin, Tromethamine, t-Butyl Alcohol, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Butylene Glycol, Artemisia Princeps Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hyaluronate, Phosphatidylcholine, Ceramide NP, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Alanine, Threonine, Proline, Arginine