Pyunkang Yul ATO Cream Blue Label 120ml

Pyunkang Yul ATO Cream Blue Label 120ml

1,099.00 ден 829.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Одлична за сите типови на кожа, особено за сувата, ATO Cream Blue Label на Pyunkang Yul е формулирана и со церамиди и со пептиди  кои ја зајакнуваат врската помеѓу клетките, ја заклучуваат влажноста  во кожата,  ја подобруваат еластичноста и  ја смируваат секоја иритација или црвенило.

Клучна состојка во оваа крема е Honeysuckle, за која е познато дека преживува сурови зими, помага да се смири и заштити кожата од надворешни влијанија, додаденото масло од макадамија обезбедува есенцијални хранливи материи и масни киселини, а шеа путерот помага во навлажнување и заживување на кожата.

Состојките се оценети како зелени од EWG, што го прави безбедна опција за лице, тело, па дури и бебиња.

Како се користи овој производ?

По чистење, тонирање и користење на производи за третман, нанесете го кремот на дланките и рамномерно распределете го на цело лице.

Состав: Water, Glycerin, Methylpropanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Hydrogenated Polydecene, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glyceryl Stearate, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Phenyl Trimethicone, Cetearyl Glucoside, Beeswax, Sorbitan Stearate, Cellulose Gum, Ceramide NP (Ceramide 3), Yeast Beta-glucan, Copper Tripeptide-1, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Octyldodecanol, Carbomer, Hydroxyacetophenone, Myrtus Communis Extract, Tropaeolum Majus Extract, Tromethamine, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin