Pyunkang Yul Acne Cream

Pyunkang Yul Acne Cream

1,399.00 ден 809.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Pyunkang Yul Acne Cream е смирувачки и навлажнувачки крем кој ја смирува чувствителната, проблематична кожа склона кон акни. Оваа гел крема, која во својот состав содржи White Willow Bark Extract, Forsythia Suspensa Fruit Extract, Niacinamide и Centella Asiatica, ја смирува проблематичната кожа, има антибактериско дејство, го контролира лачењето на себум, врши нежна ексфолијација, ја регенерира и хидрира кожата.

Како се користи овој производ?

Нанесете соодветна количина од кремата како последен чекор од рутината. Нежно тапкајте со прстите за поголема апсорпција.

 

Состав:

Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Methylpropanediol, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer, Niacinamide, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Dimethyl Sulfone, Pyridoxine HCl, Forsythia Suspensa Fruit Extract, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Carbomer, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Tromethamine, Copper Tripeptide-1, Hydroxyacetophenone, Myrtus Communis Extract, Tropaeolum majus Extract, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA